SM

Reede, 13. november

12:18

Sm hakkab märku andma. Samas olen päris hästi vastu pidanud. Seekord kuidagi valulikult. Käin lonkan ringi, sest mõlemad põlved kordamööda valutavad. Noo ja siis valutad veits ning pool tundi hiljem on kõik jälle okei. Jalgadele liigset koormust ma ka andnud ei ole. Ilmselgelt on see kõik köki-möki võrreldes sellega, mis pool aastat tagasi oli.

Eelmine kuu oli mul ka mingihetk olemine päris raske. Lihtsalt ma ei tohi ennast sellega üles kerida, et äkki ma nüüd olen paari päeva pärast samas seisus, mis pool aastat tagasi.

Muidugi ma andsin SM teemal ka ühe intervjuu. Jah, ma nõustusin sellest rääkima.. Äkki on sellest kellegile abi, kel on see haigus avastatud? Mina ise olen väga palju foorumitest SM kohta uurinud ja lugenud. Olen teinud selliseid väiksemaid ettevalmistusi, mis mind võibolla tulevikus ees ootab. Jaaa ma olen nutnud ka. Ükskord oli mul vaja tiktokis otsida #sclerosismultiplex. Kui ma neid videosid noortest nägin, mis nendega toimub, siis mul tekkis meeletu hirm…äkki mina olen ka varsti selles seisus. See on nii vale, et ma seda loen mujalt ja neid videosid niiviisi vaadanud olen. Iseenda hirmutamine, muud midagi. On inimesi, kes suudavad selle haiguse kõrvalt ka tööl käia, lapsi sünnitada, ringi seigelda… Jessas ma reaalselt luban, et ka mina saan selle haigusega elades hakkama ja oma unistused teoks viia. Varasemalt kui mul tekkis mingi ägenemine, siis ma sulgusin endasse ega tahtnud kellegiga väga rääkida. Istusin enamusaja toas ja töinasin. Sellega ma tegin enda olukorra palju hullemaks. Nüüd mul on ju ka paha, sest põlved valutavad, lonkan, väsimus murrab.. Ma sunnin end liikuma ja teiste seltsis aega veetma, et ma ei jääks üksi. Ma ei mõtle sellele enam nii palju, vaid ma naudin iga hetke mil mul on hea olla. Sellistel hetkedel kui ma teistega rääkida saan, siis ununeb kõik halb.

Hiljuti sain kommentaari, et miks ma nii avameelselt kirjutan!? Ainus millest ma reaalselt olen “avameelselt” rääkinud.. Minu tervis. Ma ei räägi oma igapäeva elust ja nt suhteprobleemidest. Mõnikord tahaks küll rääkida..palju palju, kuid kuskilt jookseb piir. Ma olen tagasihoidlikum ja valiv, mida või millest ma kirjutada tahan. Viimase kahe aastaga on vaatamiste ja lugejate arv päris suureks läinud, et noh.. Kas on kõigil vaja kõike minu kohta teada😀 Kõik on muidu tore..Ma kirjutan, keegi loeb ja vb oskab samastuda ja head nõu anda..

Mhm.. “maskiga v maskita?”

Ma tellisin endale ja Emilile korduvkasutatava maski. Endale võtsin mustavärvi ja Emili sai roosa. Kaup24, kus ma need ostsin.. Muidu oli, et jõuavad 16.november, aga nüüd oli tellimuse infos “hiljemalt 24.dets”😂. Eks siis tuleb oodata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s