Mis on juhtunud..

22. aprill

10:43

Mis on tegelikult toimunud ja miks ma olen nii ära kadunud?

Võib ju oletada kõike. Ei viitsinud või lihtsalt polnud midagi siia kirjutada. MKM. Ma jällegi lükkasin edasi asju, millega oleksin pidanud juba algust tegema ammu. Nüüd mõni nädal tagasi ma võtsin ennast kätte ja pöördusin abi saamiseks psühhiaatri poole. Juba aastal 2019 kui vajasin seda, siis keeldusin. Häbenesin seda ja tõesti.. ma ei ole ju hull, millepärast mul seda abi tarvis. Ma arvasin, et saan ise hakkama või, et ühelpäeval on jälle kõik hästi. Tegelikult läks asi hullemaks… mitte midagi paremaks.

Mu elus on toimunud nii palju negatiivseid asju, mis on leidnud küll mingisuguse lahenduse, aga teisalt mu hinge jälje jätnud. Ma pole kunagi suutnud selgitada oma lähedastele miks ma olen kurb või mis mind ärritab. Kui ma kellegile midagi rääkima hakkasin, siis ma naersin ja lõpetasin probleemist rääkimise.. lõpetades lausega “haha ei.. tegelt on kõik hästi.”

Mingil hetkel ma ei suutnud isegi enam last lasteaeda saata.. Ma lihtsalt ei tahtnud kedagi näha. Tekkis hetki mil oligi kadunud igasugune elurõõm või tahe üldse midagi teha. Ma nutan igapäev.. iga hommik.. iga õhtu. Kui olen kellegiga koos siis jah, seeaeg ma suudan olukorda kontrolliall hoida ja olla rahulik. Ma suutsin käia mõni õhtu väljas kui selleks mul võimalus oli.. ma ei mõelnud tolhetkel kordagi sellele, et midagi halvasti mul elus oleks. Tegelikult mul ei olegi midagi halvasti.. mul on toetavad vanemad, toetavad sõbrannad/sõbrad, tütar keda ma väga armastan.. aga lihtsalt mina, kes kartis rääkida olukorrast. Kartsin, et mind naerdakse välja või ei suudeta seda olukorda kuidagimoodi mõista (täpselt nagu enne SM diagnoosi). Kui palju ma mõtlesin sellele, et ma ei taha enam eksisteerida. Kui palju kordi ma kirjutasin valmis kirju, et kui mind ühel päeval ei ole. Ainus mõte mis mind tolhetkel takistas oli see, et mul on laps ja kui pole tal mind.. siis kes tal on? Ma ei saa jääda igavesti lootma sellele, et vanavanemad/tädid/onud tema jaoks olemas on. Surusin alla mõtte..kui mind enam pole. Üritasin mingihetk hakata tegelema uuesti asjadega mis mind nendest mõtetest eemale aitaks saada. Ikka see fotograafia. Lõpetasin esimese koolituse ära ja võtsin kohe järgmise teema, mida juurde õppida soovin. Jaaa siis 2 nädalat tagasi leidsin ma end taas nende jubedate mõtetega olemas. Kutsusin ühel õhtul sõbranna siia ja ütlesin, et ma ei jaksa enam.. ma ei tea enam mida teha. Tunnen kuidas tahaks nutta ja karjuda end tühjaks..

Nüüd eile kui toimus vastuvõtt.. issand mu oli peas tuhat üks küsimust. Mida ma räägin? Kuidas ma räägin? Äkki ma ei suudagi? Mis siis saab kui ma nutma hakkan? Mis siis saab kui ma ei saagi abi? Mis saab edasi?

Kokkuvõttes kulges kõik väga hästi. Sain mina algusest lõpuni ilusti kõik südamelt ära rääkida. Rääkida neid asju mida ma isegi oma kõige lähedasematele ei räägiks. Määrati esimene ravi. Jap see tundus veidi hirmus. Igapäevaselt tabletti neelama hakkama.. eh väike trauma jäänud tablettidest, aga mis siis teha. Tahan vaimselt terveneda siis olen valmis ka tegema seda ravikuuri. Nüüdsest ma ilmselt hakkan sellel teemal ka rohkem rääkima. Hakkame siis jooksvalt vaatama, kas ma saan selle vana mina tagasi. Kes on mulle toeks sellele teekonnal ja, et ma enam alla ei annaks.

Ja muidugi ma juba tean, et varsti tuleb kuskilt kommentaare.. “Issand kuidas sa julged nii rääkida sellest?!”, “miks sa kirjutad nii avalikult?”. Siinkohal ütlen üht, et nii nagu ma kirjutasin kunagi oma SM diagnoosist ja haiglas istumistest.. kirjutan ma ka oma depressioonist, mida ravin. Minu blogi, minu eesmärgid ja sellest kirjutamine motiveerib mind ka rohkem tegutsema.

jaa muidugi…

Pildistamisi teen järgmise kuu algusest. Lõputöödeks on mul samuti pilte vaja teha ja kui kellelgi on huvi, et sooviks pilte, siis võib mulle julgelt kirjutada 🙂

1 kommentaar

  1. Karin ütles:

    Väga tubli oled 🙂

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s